2014 m. kovo 24 d., pirmadienis

Masažai

Masažų pasirinkimas

Masažai
Masažai
Susirgus dažnai griebiamės vaistų, nors gydytojai teigia, kad jie turi pašalinių poveikių. Vienas iš būdų pasveikti be vaistų – masažai. Kas yra masažas? Paprastai masažas – tai tam tikra žmogaus kūno stimuliavimo sistema, kurios metu žmogaus kūnas arba jo dalis įvairiai spaudžiamas, tempiamas, žnaibomas ir kitaip stimuliuojamas rankomis arba prietaisais, siekiant teigiamo poveikio sveikatai.

Paprastai laikoma, kad bet kokie naudingi kraujo apytakos gerinimui, dėl to sumažėja organizmo patiriamas stresas, gyja tam tikri organizmo sužalojimai ir traumos. Šiandien masazai labai žinomi ir populiarūs, dėl to masažo kabinetų ir privačių masažistų Lietuvoje yra nemažai. Taip pat skiriasi ir jų technikos, patalpos, paslaugos ir įkainiai.. Kitas klausimas, ar jie visi pakankamai kvalifikuoti, nes visai gali būti, kad nekokybiškai atlikti masažai, kaip ir bet kokios kitos medicininės procedūros, suteiks daugiau žalos, negu naudos.

Masažas reabilitacijai

Dažnai masazai būna atliekami tam, kad po sužalojimo būtų atstatytas sužalotas organas. Pavyzdžiui, po galūnės lūžio gydytojas reabilitologas dažnai skiria masažų kursą, kad gipse išbuvusi galūnė lengviau pagytų. Specialistai teigia, kad reabilitacinis masažas reikalingas dažniau, negu jis realiai taikomas. Pavyzdžiui, skaudant sprandą arba strėnas, nusprendžiama, kad tai nuo netaisyklingos laikysenos arba sėdimo darbo, ir suskumbama mankštintis. Specialistų nuomone, mankštintis reikėjo iki atsirandant skausmo simptomams – kai skauda, reikia pirmiausia eiti pas gydytoją, nustatyti skausmo priežastį ir reabilituotis masažo kurso pagalba, ir tik tada pulti į sporto salę. Šiandien reabilitaciniai masažai vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose labai populiarūs, taigi masažistą rasti turėtų būti ne sunkiau, negu sporto klubą.

Masažas profilaktikai

Anksčiau buvo manyta, kad profilaktinį masažą žmogui užtenka atlikti kartą per metus ar dvejus. Dabar laikoma, kad toks požiūris neteisingas, kadangi taip retai atliekamo masažo poveikis yra per silpnas ir neteikia jokios pastebimos naudos. Profilaktikai viso kūno masažą reikėtų darytis bent du kartus per mėnesį – geriausia masažuoti viską, tačiau galima koncentruotis ir į esamą ar numanomą probleminę zoną. 

Vis dėlto reikia žinoti, kad svarbiausia masaže yra išmanantis masažuotojas, dėl to jo ieškoti reikia labai atidžiai. Didžiuosiuose miestuose masažą teikiančių įmonių yra daugiau, pavyzdžiui,  masažai kaune ar Vilniuje gali būti atliekami bent keliasdešimtyje įvairių įmonių. Tačiau mažesniuose miesteliuose pasirinkimas mažesnis. Įsivedę į internetinės paieškos sistemą raktažodį masažai šiauliai arba masažai panevėžyje, be jokios abejonės, rasime nemažai masažo salonų - masažai šiauliuose ir Panevėžyje irgi populiarūs, tačiau negalima rinktis tik pagal kainas. Geriausia, kad masažistą rekomenduotų žmogus, kuris yra nešališkas ir išmano masažo paslaptis. Geras masažistas visada atsižvelgs į žmogaus problemą ir jos priežastis – priešingu atveju galima sulaukti netgi ir visai liūdnų pasekmių. Pavyzdžiui, atlikus labai stiprų masažą pagyvenusiam žmogui su stipria osteoporoze (kaulų išretėjimu), galima netgi per vieną seansą stipriai pakenkti stuburui, o neteisingai atliekami veido masažai per kelerius metus ne išvaduos nuo raukšlių, o pridės naujų.

Nors iš šalies atrodo, kad masažuoti nesunku, tačiau iš tiesų supratimas, kaip daryti masaza, yra labai svarbus. Dažnai masažistai turi daug mokytis, kadangi masažo rūšių yra be galo daug – kai kurioms jų per du tūkstančius metų. Žinoma, visų masažo rūšių neišmoksi, tačiau masažo specialistai sako, kad masažuoti galima mokytis visą gyvenimą. Dažniausios, labiausiai žinomos masažų rūšys – tai klasikinis – gydomasis, relaksacinis, sportinis, kosmetinis, chiromasažas, japoniškas (atliekamas Saionji Masayuki technika), profilaktinis – higieninis, shiatsu, tajų, tradicinis ajurvedinis masažai.